30/09/2020

Το πρωτάθλημα της Α1 πόλο των ανδρών αρχίζει το Σάββατο (04/10) με τον Ολυμπιακό να είναι το απόλυτο φαβορί για τον τίτλο. Το ρόστερ των ομάδων και το πρόγραμμα των αγώνων.

Η ώρα για το πρώτο σπριντ της χρονιάς και στην Α1 πόλο των ανδρών έφτασε. Φέτος, αναμένεται να δούμε ένα πρωτάθλημα πολλών ταχυτήτων με τον Ολυμπιακό να είναι το μεγάλο φαβορί για όλους τους εγχώριους τίτλους.

Οι ερυθρόλευκοι ναι μεν έχασαν τέσσερα βασικά στελέχη τους, όμως τα αντικατέστησαν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο.

Φουντούλης, Πάβιτς, Μπούσλιε και Ομπράντοβιτς αποχώρησαν από τον Πειραιά και στις θέσεις τους ήρθαν οι Μπουλιούμπασιτς (Μλάντοστ), Γιόκοβιτς (Γιούγκ) και Μίτροβιτς (Φερεντσβάρος). Αντί του Πάβιτς ο Ζερδεβάς θα πάρει το σκουφάκι του βασικού τερματοφύλακα κάτι που θα τον βοηθήσει να βελτιωθεί και να αποκτήσει πολύτιμες εμπειρίες ενόψει της συνέχειας, ενώ από πίσω του θα είναι ο Ζιβογίνοβιτς.

Η Βουλιαγμένη, η οποία για μία ακόμα φορά θα βασιστεί στα δικά της παιδιά, είναι το φαβορί για τη δεύτερη θέση. Ο Χρήστος Αφρουδάκης παρέμεινε στη θέση του και θα είναι ηγέτης της ομάδας, ενω ο Χρβόγε Κόλιανιν θα έχει την ευκαιρία να δουλέψει με τους ταλαντούχους αθλητές των ακαδημιών του ΝΟΒ.

Από κοντά αναμένεται να είναι ο Απόλλων Σμύρνης και ο Εθνικός, με τον ΠΑΟΚ και τον Υδραϊκό να συμπληρώνουν την πιθανή πρώτη εξάδα του πρωταθλήματος. Από εκεί και κάτω έχουμε μία εξάδα που θα έχει ως πρώτο στόχο την παραμονή της και από εκεί και πέρα θα δούμε τι θα συμβεί.

Γλυφάδα, Χανιά, Φάληρο, Χίο, Πανιώνιο και Παναθηναϊκός θα παλέψουν για την παραμονή τους. Όλες τους διαθέτουν κατά κύριο λόγο νεανικά ρόστερ με κάποιους έμπειρους αθλητές. Ειδικά ο Παναθηναϊκός έχει ένα σύνολο με παίκτες κυρίως από τις ακαδημίες του και με δύο ξένους έμπειρους θα προσπαθήσει να σωθεί.

ΤΑ ΡΟΣΤΕΡ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΕΣ

Εμμανουήλ Ζερδεβάς (1997)

Στέφαν Ζιβογίνοβιτς – Σερβία (1989)

Στυλιανός Δαλμάρας (1999)

ΑΜΥΝΤΙΚΟΙ

Δημήτριος Σκουμπάκης (1998)

Ιβάν Μπουλιούμπασιτς – Κροατία (1987)

Στυλιανός Αργυρόπουλος-Κανακάκης (1996)

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΙ

Εμμανουήλ Μυλωνάκης (1985)

Κωνσταντίνος Γενηδουνιάς (1993)

Γεώργιος Δερβίσης (1994)

Μάρο Γιόκοβιτς – Κροατία (1987)

Αλέξανδρος-Ευγένιος Γούνας (1989)

Στέφαν Μίτροβιτς – Σερβία (1988)

Αριστείδης Χαλυβόπουλος (2002)

Ιπποκράτης Χαλυβόπουλος (2000)

ΦΟΥΝΤΑΡΙΣΤΟΙ

Κωνσταντίνος Κάκαρης (1999)

Κωνσταντίνος Μουρίκης (1988)

Προπονητής: Θοδωρής Βλάχος

ΤΟ ΠΑΡΕ ΔΩΣΕ

Ήρθαν: Μπουλιούμπασιτς (Μλάντοστ), Γιόκοβιτς (Γιούγκ), Μίτροβιτς (Φερεντσβάρος), Ζιβογίνοβιτς (Οραντέα), Χαλυβόπουλος Ι. (ΑΝΟ Γλυφάδας), Δαλμάρας (ΓΣ Περιστερίου)

Έφυγαν: Μπούσλιε, Ομπράντοβιτς, Πάβιτς, Φουντούλης, Νικολαΐδης, Γαλανόπουλος

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ

ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΕΣ

Παναγιώτης Τζωρτζάτος (1992)

Εμμανουήλ Ανδρεάδης (2002)

Γιάννης Μπακαλούμης (2000)

Βίκτωρας Μάμαλης (2003)

ΑΜΥΝΤΙΚΟΙ

Κωνσταντίνος Γούβης (1994)

Κυριάκος Ποντικέας (1991)

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΙ

Άντριγια Μπάσιτς – Κροατία (1995)

Ευστάθιος Καλογερόπουλος (2001)

Κωνσταντίνος Γκιουβετσής (1999)

Μιχαήλ Τσαταλιός (2002)

Χρήστος Αφρουδάκης (1984)

Γεώργιος Παπανικολάου (2003)

Νικόλαος Κουρούβανης (2000)

Παύλος Δήμου (2001)

Δημήτρης Σταμέλος (2001)

Αλέκος Ηλιόπουλος (2001)

Άδωνις Βλάσσης (2002)

Νικόλαος Καστρινάκης (2004)

Γιώργος Χαλκιάς (2003)

Γιώργος Παπάζογλου (2003)

ΦΟΥΝΤΑΡΙΣΤΟΙ

Νίκολα Βούκσεβιτς – Μαυροβούνιο (1985)

Προπονητής: Χρβόγιε Κόλιανιν

ΤΟ ΠΑΡΕ ΔΩΣΕ

Ήρθαν: Τζωρτζάτος (ΠΑΟΚ), Βούκσεβιτς (Μπρέσια)

Έφυγαν: Χρύσανθος, Τίγκας, Καπετανάκης, Μπούχα, Χριστοφορίδης, Σολανάκης, Τρούλης

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΕΣ

Κωνσταντίνος Γαλανίδης (1990)

Παναγιώτης Τροβάς (1992)

Φώτιος Σπηλιόπουλος (1999)

Βασίλειος Καβουσανός (2001)

ΑΜΥΝΤΙΚΟΙ

Ιωάννης Μπεριστιάνος (1988)

Διονύσιος Μητρόπουλος (1981)

Αχιλλέας Γραμματικός (2000)

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΙ

Γιώργος Παπαδόπουλος (1982)

Δημοσθένης Δερμιτζάκης (1991)

Ευστάθιος Παπαγεωργίου (1999)

Αλέξανδρος Αλαμάνος (2000)

Νίκολα Μοσκόφ – Μαυροβούνιο (1997)

Μπάντερ Αλ Μπούχτερ – Σαουδική Αραβία (1993)

Εμμανουήλ Τσιστράκης (2000)

Διονύσιος Καρούντζος (1985)

Κωνσταντίνος-Μάριος Βιτέλλας (1991)

Παναγιώτης Μπαμπανίκας (2001)

Γεώργιος Γκάτσος (2001)

Ελευθέριος-Άγγελος Χαϊδόπουλος (2001)

ΦΟΥΝΤΑΡΙΣΤΟΙ

Χαράλαμπος-Άγγελος Χαραλαμπόπουλος (1990)

Χρήστος Λουπάκης (2001)

Προπονητής: Γιάννης Κατρουζανάκης

ΤΟ ΠΑΡΕ ΔΩΣΕ

Ήρθαν: Μπεριστιάνος (Εθνικός Πειραιά), Αλ Ντούχτερ (Σαν Αντρέου), Χαραλαμπόπουλος (ΠΑΟΚ), Σπηλιόπουλος (Εθνικός Πειραιά), Καρούντζος (ΠΑΟΚ), Βιτέλλας (ΑΟ Παλαιού Φαλήρου), Καβουσανός (ΟΦΗ), Χαϊδόπουλος (ΑΝΟ Γλυφάδας), Γκάτσος (Νηρέας Γέρακα), Τσιστράκης (ΝΟ Χανίων), Λουπάκης (Νηρέας Γέρακα)

Έφυγαν: Ρέππας, Κουμής, Ραμίρεζ, Μαυρωτάς Λ., Μαυρωτάς Α., Παπαλουκάς-Θεοδόσης, Γιαννουρής, Ξανθόπουλος, Σαρτζετάκης, Αναγνωστόπουλος

ΕΘΝΙΚΟΣ

ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΕΣ

Δημήτρης Κατσαγούνος (1997)

Φίλιππος Καραμπέτσος (1977)

Αντώνης Δροσόπουλος (2002)

Σπύρος Ματθαίου (2000)

ΑΜΥΝΤΙΚΟΙ

Γιώργος Τοράκης (1989)

Χρήστος Κουτσιαλής (1989)

Πέτρος Πρωτοψάλτης (1999)

Αριστείδης Καραβιώτης (2000)

Μάρκος Θηραίος (2001)

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΙ

Διονύσης Παπαλουκάς-Θεοδόσης (1997)

Αλέξανδρος Μπέλεσης (2003)

Μανώλης Λιαπάκης (1997)

Μιχάλης Θαλασσινός (1994)

Παναγιώτης Παπαδόγκωνας (1987)

Αναστάσιος Βαλλιανάτος (2000)

Μιχάλης Ξυλούρης (2000)

Λουκάς Ζωγράφος (2002)

Νίκος Καλαφάτης (2001)

Σταμάτης Αναγνώστου (2003)

ΦΟΥΝΤΑΡΙΣΤΟΣ

Ντόρντε Τεσάνοβιτς (1990)

Προπονητής: Φάνης Κουντουδιός

ΤΟ ΠΑΡΕ ΔΩΣΕ

Ήρθαν: Χονδροκούκης (Υδραϊκός), Κατσαγούνος (ΑΟ Παλαιού Φαλήρου), Τοράκης (ΑΟ Παλαιού Φαλήρου), Παπαλουκάς-Θεοδόσης (Απόλλων Σμύρνης), Κουτσιαλής (ΑΝΟ Γλυφάδας), Μπέλεσης (Ολυμπιακός)

Έφυγαν: Σπηλιόπουλος, Μπεριστιάνος, Τζώρτζης, Φώσκολος, Μπιλάλης, Μακαντάνης, Μαθιόπουλος, Καλαϊντζής

ΥΔΡΑΙΚΟΣ

ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΕΣ

Στέφανος Γαλανόπουλος (1993)

Στέλιος Πωλογεώργης (1982)

ΑΜΥΝΤΙΚΟΙ

Γρηγόρης Καπετανάκης (1997)

Νικήτας Κόχειλας (1997)

Κωνσταντίνος Κοκκινάκης (1975)

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΙ

Φώτης Μπλάνης (1980)

Κωνσταντίνος Αργυρόπουλος (1980)

Μάριος Χατζηκυριακάκης (1984)

Νικόλαος Παπασηφάκης (1998)

Εμμανουήλ Πρέκας (1996)

Μάξουελ Ίρβινγκ – ΗΠΑ (1995)

Γιώργος Γούρας (2001)

Νίκος Αλευρόπουλος (2001)

ΦΟΥΝΤΑΡΙΣΤΟΙ

Εμμανουήλ Τσαχιλίδης (1997)

Άλεξ Όμπερτ – ΗΠΑ (1991)

Προπονητής: Δημήτρης Κραβαρίτης

ΤΟ ΠΑΡΕ – ΔΩΣΕ

Ήρθαν: Γαλανόπουλος (Ολυμπιακός), Καπετανάκης (ΝΟ Βουλιαγμένης), Κόχειλας (ΠΑΟΚ), Χατζηκυριακάκης (ΝΟ Χανίων), Παπασηφάκης (ΑΝΟ Γλυφάδας), Όμπερτ (Πανεπ. Πασίφικ), Πωλογεώργης (ΝΟ Χανίων), Γούρας (Ολυμπιακός), Αλευρόπουλος (Ολυμπιακός)

Έφυγαν: Φλέγκας, Μαντής, Καζάζης, Μιτελούδης, Χονδροκούκης, Καλαργυρός, Στελλάτος, Ρουμάνης, Πουλιόπουλος

ΠΑΟΚ

ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΕΣ

Ιάσωνας Γρηγοριάδης (1996)

Σταύρος Μανθογιάννης (2002)

Γεώργιος Σαλαμάνης (2001)

ΑΜΥΝΤΙΚΟΙ

Ιωάννης Αντιβαλίδης (1996)

Φίλιππος Κουγιούνης (2002)

Παύλος Μουρατίδης (1997)

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΙ

Νίνο Μπλάζεβιτς – Κροατία (1992)

Ντόρντε Λέκιτς – Σερβία (1995)

Ιωάννης Κεχαλάρης (2002)

Γεώργιος Καλαϊντζής (1997)

Νικόλαος Σαρησάββας (1986)

Χρήστος Παυλίδης (1995)

Θεόδωρος Μουστεράκης (1993)

Νικόλαος Προσινικλής (1994)

Πολυμέρης Προσινικλής (1998)

Δανιήλ Παπαδόπουλος (2000)

Πρόδρομος Βοζίκης (1998)

Παναγιώτης Σπανούδης (2001)

Ιωάννης Νικολαΐδης (1996)

ΦΟΥΝΤΑΡΙΣΤΟΙ

Δημήτριος Σγουρίδης (2000)

Ιωάννης Παπάκος (1996)

Προπονητής: Πάνος Βέργος

ΤΟ ΠΑΡΕ ΔΩΣΕ

Ήρθαν: Γρηγοριάδης (ΝΟ Χίου), Μπλάζεβιτς (ΝΟ Χίου), Λέκιτς (Απόλλων Σμύρνης), Καλαϊντζής (Εθνικός Πειραιά), Μουστεράκης (Άρης), Προσινικλής Ν. (Λούντβινγκσμπουργκ), Προσινικλής Π. (ΟΦΘ), Παπάκος (Ποσίλιπο)

Έφυγαν: Τζωρτζάτος, Τάτσης, Κόχειλας, Παπαδομανωλάκης, Στάθης, Καρούντζος, Σολεϊμάνιπακ, Κουλούρης, Ζάτοβιτς, Νάνος, Χαραλαμπόπουλος

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΕΣ

Θωμάς Γαβαλάς (1984)

Δημήτρης Κουρούβανης (1998)

Νεκτάριος Ηλιόπουλος (2003)

Ιωάννης Σύρμας (2002)

ΑΜΥΝΤΙΚΟΙ

Δημήτρης Περόπουλος (2000)

Δημήτρης Τζελάτης (1994)

Κάιλ Τρας – ΗΠΑ (1995)

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΙ

Μάριος Χατζηγούλας (1995)

Διονύσης Μπραΐμης (2000)

Νίκος Γαλάνης (2003)

Νίκος Αλβέρτης (1995)

Χρήστος Παπούκας (1995)

Διαμαντής Λεμπέσης (2001)

Λεωνίδας Μαυρωτάς (1996)

Ιωάννης Μανιουδάκης (2000)

Μιχάλης Νιαρχάκος (2002)

Βυσσαρίων Παπαγεωργίου (2003)

Δημήτρης Φωτεινάκης (2003)

ΦΟΥΝΤΑΡΙΣΤΟΙ

Σπύρος Φωτόπουλος (1994)

Μάικλ Τρας – ΗΠΑ (1997)

Νίκος Παπανικολάου (2000)

Προπονητής: Δημήτρης Μάζης

ΤΟ ΠΑΡΕ ΔΩΣΕ

Ήρθαν: Κουρούβανης (ΝΟ Βουλιαγμένης), Μαυρωτάς Λ. (Απόλλων Σμύρνης), Τζελάτης (ΝΟ Χίου), Τρας Μ. (Πανεπιστήμιο ΗΠΑ)

Έφυγαν: Κουτσιαλής, Σαλτερής, Χαλυβόπουλος, Ατιέ, Γιαννόπουλος, Παπασηφάκης, Γέμελος, Χαϊδόπουλος, Μάγγος

Α.Ο.Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΕΣ

Νικόλαος Μητράκης (2000)

Σωτήριος Χαϊδόπουλος (2001)

ΑΜΥΝΤΙΚΟΙ

Ιωάννης Γαβαλάς (1983)

Μιχαήλ Δίπλαρος (1999)

Χαράλαμπος Ρομπόπουλος (1999)

Ευάγγελος Κουρμελές (2003)

Σεραφείμ Κούρκορ (2003)

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΙ

Μαρκ Ντε Σόουζα Ρεγουέλ – Καναδάς (1999)

Γιώργος Αθυμαρίτης (2003)

Ιωάννης Αλαφραγκής (1999)

Νικόλαος Γαρδίκας (1998)

Μιχαήλ-Άγγελος Γωνιωτάκης-Κορδέρας (2001)

Χαράλαμπος Τρούλος (1997)

Νικόλαος Τσολακούδης (1997)

Νικόλαος Κοντονής (2003)

Κωνσταντίνος Μανδαλιός (2003)

Μιχαήλ Κόκκινος (2003)

Προπονητής: Τεό Λοράντος

ΤΟ ΠΑΡΕ ΔΩΣΕ

Ήρθαν: Γαβαλάς (Παναθηναϊκός), Δίπλαρος (ΝΟ Πατρών), Κοπελιάδης (Ποσίλιπο)

Έφυγαν: Κατσαγούνος, Βιτέλλας, Τοράκης, Δήμου, Μοσχοβέλης, Αλεξίου, Μαλανδράκης

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΕΣ

Ευστράτιος Λεβεντάκης (1986)

Στυλιανός Παπαδάκης (1980)

Σταμάτιος Κουτρουλάκης (2002)

ΑΜΥΝΤΙΚΟΙ

Νικόλαος-Δημοσθένης Αγιωργούσης (1999)

Γεώργιος Κατσουλάκης (1984)

Νικόλαος Μπατάκης (1993)

Νικόλαος Τριποδάκης (2003)

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΙ

Παναγιώτης Αποστολάκης (2000)

Ιωάννης Μαζοκοπάκης (1996)

Ματέι Ναστράν – Σλοβενία (1979)

Αντώνιος Χαριτάκης (1990)

Οδυσσεύς Μπαριωτάκης (1986)

Γεώργιος Φωκάς (1997)

Μάξιμος Πετρόχειλος (1989)

Αλέξανδρος Πολύζος (1998)

Βασίλειος Βολτυράκης (2000)

ΦΟΥΝΤΑΡΙΣΤΟΙ

Μιχαήλ Σαρτζετάκης (1996)

Ματθαίος Βουλγαράκης (1980)

Ραφαήλ Μανιουδάκης (2003)

Προπονητής: Ηλίας Μαχαίρας

ΤΟ ΠΑΡΕ – ΔΩΣΕ

Ήρθαν: Σαρτζετάκης (Απόλλων Σμύρνης), Φωκάς (ΓΣ Περιστερίου), Βολτυράκης (ΟΦΗ)

Έφυγαν: Πωλογεώργης, Μαραγκουδάκης, Χατζηκυριακάκης, Παπαδόπουλος, Λειψάκης

ΝΟ ΧΙΟΥ

ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΕΣ

Αδαμάντιος Μαντής (1998)

Γιάννης Καρακούρος (2003)

ΑΜΥΝΤΙΚΟΙ

Κωνσταντίνος Παππάς (1977)

Μάρκος Μαρουλάς (2001)

Κωνσταντίνος Μόκκας (2002)

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΙ

Νίκος Καλαργυρός (1998)

Γιάννης Κουρλιάφτης (1989)

Παναγιώτης Μπερτώλης (1998)

Ματθαίος Αμπαζής (2004)

Μιχάλης Μιμίδης (1990)

Γιώργος Κανδιόγλου (1984)

Μιχάλης Καρακούρος (2003)

Νίκος Γκίλλας (2003)

Αργύρης Φραγκιαδούλης (2002)

ΦΟΥΝΤΑΡΙΣΤΟΙ

Νίκος Ντούλος (1981)

Αντώνης Σφηκάκης (2004)

Στέλιος Μιμίδης (1989)

Νίκος Κουλιεράκης (1990)

Προπονητής: Γιώργος Ντόσκας

ΤΟ ΠΑΡΕ – ΔΩΣΕ

Ήρθαν: Μαντής (Υδραϊκός), Καλαργυρός (Υδραϊκός), Κουρλιάφτης (Παναθηναϊκός), Μπερτώλης (Παναθηναϊκός), Κουλιεράκης (Παναθηναϊκός)

Έφυγαν: Κόλλιας, Τζελάτης, Μπλάζεβιτς, Ρούντα, Γαβαλάς, Γρηγοριάδης, Αλάτσης, Σωτηριανός, Μπαλαχούτης

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ

ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΕΣ

Νικήτας Παρασκευόπουλος (1994)

Ματθαίος Σαλτερής (1994)

Άγγελος Καραπέτσας (2003)

ΑΜΥΝΤΙΚΟΙ

Τζέσε Σμιθ – Αμερική (1983)

Νίκος Αθανασίου (1997)

Στάθης Χατζηστεφάνου (1997)

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΙ

Μάριος Χάλαρης (1999)

Γιάννης Γκαράνης (1997)

Γιώργος Χριστοφορίδης (2000)

Γιάννης Πανταζόπουλος (1997)

Γιώργος Κατσαγούνος (2002)

Δημήτρης Μοσχοβέλης (2003)

Χρήστος Μπιτσάκος (2004)

Φανούρης Δευτεραίος (2004)

Δημήτρης Ορφανός (2003)

ΦΟΥΝΤΑΡΙΣΤΟΙ

Γιάξα Κόσιτς – Μαυροβούνιο (1993)

Δημήτρης Παπαδημητρίου (2000)

Αλέξανδρος Παπαδημητρίου (2000)

Φίλιππος Μαλανδράκης (2002)

Γιάννης Εγνατιάδης (2004)

Θοδωρής Λούκος (2004)

Προπονητής: Νίκος Βενετόπουλος

ΤΟ ΠΑΡΕ – ΔΩΣΕ

Ήρθαν: Κόσιτς (Νάις), Σμιθ (ελεύθερος), Σαλτερής (ΑΝΟ Γλυφάδας), Χάλαρης (Ηλυσιακός), Χριστοφορίδης (ΝΟ Βουλιαγμένης), Κατσαγούνος (ΑΟ Παλαιού Φαλήρου), Μαλανδράκης (ΑΟ Παλαιού Φαλήρου), Μοσχοβέλης (ΑΟ Παλαιού Φαλήρου)

Έφυγαν: Κουρλιάφτης, Κουλιεράκης, Μπερτώλης, Γαβαλάς

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΕΣ

Κωνσταντίνος Φλέγκας (1988)

Χρήστος Σταθάς (2000)

Αριστοτέλης Αναγνώστου (2003)

Αλέξανδρος Ζωγράφος (2003)

ΑΜΥΝΤΙΚΟΙ

Δημήτρης Παπαδόπουλος (2001)

Μιχάλης Καζάζης (1994)

Μάριος Γεωργακόπουλος (1983)

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΙ

Δημήτρης-Πρόδρομος Μπουζαλάς (2003)

Δημήτρης Δήμου (2000)

Γρηγόρης Γιαννόπουλος (1998)

Νίκος Καρακάσης (1995)

Μιχάλης Βέκκος (1996)

Στράτος Δούκας (1997)

Σπύρος Γαβαλάς (1999)

Σον Σπούνερ – Καναδάς (1996)

Γιώργος Παττακός (2002)

Ιάσων-Παναγιώτης Νταλάπας (2003)

ΦΟΥΝΤΑΡΙΣΤΟΙ

Νίκος Δημακόπουλος (1999)

Κίμων Αλεξίου (1998)

Προπονητής: Κώστας Δήμου

ΤΟ ΠΑΡΕ – ΔΩΣΕ

Ήρθαν: Φλέγκας (Υδραϊκός), Δήμου (ΑΟ Παλαιού Φαλήρου), Γιαννόπουλος (ΑΝΟ Γλυφάδας), Αλεξίου (ΑΟ Παλαιού Φαλήρου), Καζάζης (Υδραϊκός), Γαβαλάς (Ολυμπιακός), Σπούνερ (ΓΣ Περιστερίου), Αναγνώστου (Μίλων ΑΟΝΣ)

Έφυγαν: Γαβαλάς Γ., Αϊβαλιώτης, Τσακιράκης, Λύκαρης, Αλεβίζος, Αβαγιανός

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΚΑΝΟΝΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ

1η Αγωνιστική – 12η Αγωνιστική (5/10 – 1/2)

ΝΟ Βουλιαγμένης – Υδραϊκός

Εθνικός – Απόλλων Σμύρνης

Πανιώνιος – ΑΟ Παλαιού Φαλήρου

ΑΝΟ Γλυφάδας – ΠΑΟΚ

Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός

ΝΟ Χίου – ΝΟ Χανίων

2η Αγωνιστική – 13η Αγωνιστική (12/10 – 7/2)

ΝΟ Βουλιαγμένης – Εθνικός

Υδραϊκός – ΝΟ Χανίων

Ολυμπιακός – ΝΟ Χίου

ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός

ΑΟ Παλαιού Φαλήρου – ΑΝΟ Γλυφάδας

Απόλλων Σμύρνης – Πανιώνιος

3η Αγωνιστική – 14η Αγωνιστική (19/10 – 15/2)

ΝΟ Χίου – ΠΑΟΚ

ΝΟ Χανίων – Ολυμπιακός

Εθνικός – Υδραϊκός

Πανιώνιος – ΝΟ Βουλιαγμένης

ΑΝΟ Γλυφάδας – Απόλλων Σμύρνης

Παναθηναϊκός – ΑΟ Παλαιού Φαλήρου

4η Αγωνιστική – 15η Αγωνιστική (23/10 – 19/2)

Απόλλων Σμύρνης – Παναθηναϊκός

ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΝΟ Γλυφάδας

Εθνικός – Πανιώνιος

Υδραϊκός – Ολυμπιακός

ΠΑΟΚ – ΝΟ Χανίων

ΑΟ Παλαιού Φαλήρου – ΝΟ Χίου

5η Αγωνιστική – 16η Αγωνιστική (26/10 – 22/2)

ΝΟ Χίου – Απόλλων Σμύρνης

ΝΟ Χανίων – ΑΟ Παλαιόυ Φαλήρου

Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ

Πανιώνιος – Υδραϊκός

ΑΝΟ Γλυφάδας – Εθνικός

Παναθηναϊκός – ΝΟ Βουλιαγμένης

6η Αγωνιστική – 17η Αγωνιστική (2/11 – 26/2)

Απόλλων Σμύρνης – ΝΟ Χανίων

ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Χίου

Εθνικός – Παναθηναϊκός

Πανιώνιος – ΑΝΟ Γλυφάδας

Υδραϊκός – ΠΑΟΚ

ΑΟ Παλαιού Φαλήρου – Ολυμπιακός

7η Αγωνιστική – 18η Αγωνιστική (9/11 – 11/3)

Παναθηναϊκός – Πανιώνιος

ΝΟ Χίου – Εθνικός

ΝΟ Χανίων – ΝΟ Βουλιαγμένης

Ολυμπιακός – Απόλλων Σμύρνης

ΠΑΟΚ – ΑΟ Παλαιόυ Φαλήρου

ΑΝΟ Γλυφάδας – Υδραϊκός

8η Αγωνιστική – 19η Αγωνιστική (16/11 – 1/4)

Υδραϊκός – ΑΟ Παλαιού Φαλήρου

Απόλλων Σμύρνης – ΠΑΟΚ

ΝΟ Βουλιαγμένης – Ολυμπιακός

Εθνικός – ΝΟ Χανίων

Πανιώνιος – ΝΟ Χίου

ΑΝΟ Γλυφάδας – Παναθηναϊκός

9η Αγωνιστική – 20η Αγωνιστική (23/11 – 4/4)

ΑΟ Παλαιόυ Φαλήρου – Απόλλων Σμύρνης

Παναθηναϊκός – Υδραϊκός

ΝΟ Χίου – ΑΝΟ Γλυφάδας

ΝΟ Χανίων – Πανιώνιος

Ολυμπιακός – Εθνικός

ΠΑΟΚ – ΝΟ Βουλιαγμένης

10 Αγωνιστική – 21η Αγωνιστική (27/11 – 8/4)

ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Χανίων

Παναθηναϊκός – ΝΟ Χίου

Υδραϊκός – Απόλλων Σμύρνης

ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΟ Παλαιού Φαλήρου

Εθνικός – ΠΑΟΚ

Πανιώνιος – Ολυμπιακός

11η Αγωνιστική – 22η Αγωνιστική (30/11 – 11/4)

ΠΑΟΚ – Πανιώνιος

ΑΟ Παλαιού Φαλήρου – Εθνικός

Απόλλων Σμύρνης – ΝΟ Βουλιαγμένης

ΝΟ Χίου – Υδραϊκός

ΝΟ Χανίων – Παναθηναϊκός

Ολυμπιακός – ΑΝΟ Γλυφάδας

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ

Τα πλέι οφ, πλέι άουτ:

Τα πλέι οφ θα αρχίσουν στις 22/4 (Α’ Φάση), τα ημιτελικά στις 2/5 και οι τελικοί στις 12/5. Αν προκύψουν 5 παιχνίδια, τότε το πρωτάθλημα θα ολοκληρωθεί στις 24/5.

Μετά το πέρας των 22 αγωνιστικών της κανονικής περιόδου του πρωταθλήματος οι έξι πρώτες ομάδες θα αγωνιστούν στα πλέι οφ, ενώ οι τέσσερις τελευταίες στα πλέι άουτ.

Οι δύο πρώτες ομάδες της κανονικής περιόδου περνούν κατευθείαν στα ημιτελικά, ενώ οι ομάδες που θα τερματίσουν στις θέσεις 3-6 θα αγωνιστούν στην Α’ Φάση σε σειρά αγώνων στις δύο νίκες.

Στα πλέι άουτ ο 9ος θα αγωνιστεί εναντίον του 12ου και ο 10ος εναντίον του 11ου σε σειρά αγώνων στις τρεις νίκες. Οι ομάδες των πλέι άουτ θα μεταφέρουν τα αποτελέσματα της κανονικής περιόδου. Οι δύο ηττημένοι των σειρών θα υποβιβαστούν στην Α2.

Οι ημερομηνίες του κυπέλλου Ανδρών: 6/11 (Α’ Φάση), 29/1 (Β’ Φάση) και 28-29 Φεβρουαρίου το Final-4.

Πηγή sport24.gr